Król Bohaterów

Szanowni Państwo, dziś mamy zaszczyt i przyjemność przedstawić najnowszego mieszkańca nendoroidowej witrynki! To nie kto inny, ale pół-bóg Gilgamesz, pierwszy bohater ludzkości, zwany też Królem Bohaterów!O jego czynach i wyczynach opowiada najstarszy poemat epicki, stworzony przez ludzi, czyli
Epos o Gilgameszu! To historia wielkich dzieł, wielkiej przyjaźni, mierzenia się z przeciwnościami losu i wyzwaniami, piętrzonymi przez bogów, ludzi i potwory! Wszystko w niej jest wielkie!
Zwróćcie Państwo uwagę na tę wspaniałą posturę, godną najwyższego króla złotą zbroję! Na straszliwy Miecz Rozłamu, Ea, o którym mówią, że zdolny jest rozszczepić świat na pół!
A teraz przejdziemy do...

Jak śmiesz zakłócać moją królewską obecność swoim plebejskim jazgotem! Czyż moja wspaniałość nie jest dla wszystkich jasna i oczywista i bez twojej paplaniny?! 

Ale...
Jak śmiesz się odszczekiwać! Giń! Niech się otworzą Wrota Babilonu!!Arrrrgh....

Czy należy jeszcze nadmieniać, że najstarszy heros ludzkości ma też wyjątkowo paskudny charakter?
Kto chciałby się dowiedzieć więcej, zapraszam do zapoznania się z meta-serią Fate 😉.

Komentarze

 1. Jaki fajny! Pocieszny bardzo :D Choć próbuje być bardzo waleczny, wzbudza mą czułość :P Jak to zrobiłaś, że na ostatnim zdjęciu ma otwarta buzię i inną minę? Masz dwie takie figurki, czy ma wymienną łepetynę? :-) Fajniusi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)! Tak, nendoroidy przychodzą zwykle z dwoma-trzema wymiennymi pyszczkami (wymienia się przednią część, tylna część głowy jest "wspólna"), wymiennymi rączkami, nóżkami i innymi akcesoriami, które umożliwiają zmianę ich wyglądu :).
   Oj tak, Gilgamesz jest zadziorny bardzo :D

   Usuń
 2. Rozwalił mnie na łopatki tą złością! Strach się bać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)! Gniew Króla Bohaterów nie zna granic, teraz sypiam wyłącznie z jednym okiem otwartym... Dobrze, że jest zamknięty w witrynie ;)

   Usuń
 3. Umie się złościć jak nie przymierzając trzylatek, ale i tak słodziak 😄

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)! We wściekaniu się jest naprawdę dobry :D

   Usuń
 4. He looks like an angry little soul Chirann. Not sure I would trust him with that sword!
  Big hugs,
  X

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you :). He can have his good moments, but he definitely is very quick to rage ;). Good thing that Geralt is keeping eye on him ;).

   Usuń
 5. I saw this series that featured him. He was a really cool character and I think you captured the essence of him quite well. What a great looking Nendoroid though. Ah, the photo possibilities for you with this one!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you :)! There will be new anime featuring Gilgamesh soon, based on one of the chapters of mobile game Fate Grand Order. Sadly, the game itself is not available in Europe... But I plan to get another game with Fate characters - Fate Extella Link. Just waiting for a price drop ;).

   Usuń
 6. Dokładnie, strach się bać!
  Uwielbiam te Twoje maluchy. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)! Tylko ćśśś... Żeby nie usłyszał, bo dopiero się wścieknie ;)

   Usuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Opowieści z mchu i nawłoci

Nieufność

Żegnaj, Vincusiu....