Po japońsku we WrocławiuDziś wpis bezlalkowy, bo przyznaję, że nie chciało mi się dźwigać aż do Wrocławia nikogo z mojej ekipy. Wybrałyśmy się z koleżankami na festiwal japoński na Wyspie Słodowej, co dało nam możliwość podziwiania pięknych bonsai, urodziwie groźnych okazów broni (od naginaty nie mogłam oderwać oczu), przebrania się w yukaty (z tego wydarzenia relacji zdjęciowej nie będzie 😉), wysłuchania przepięknego koncertu na koto... Szkoda tylko, że onigiri skończyły się tak szybko 😟...

Korzystając z faktu, że do pociągu miałyśmy jeszcze trochę czasu, obeszłyśmy, podziwiając, okolicę. Bardzo malowniczą, trzeba przyznać, choć kapryśna pogoda sprawiła, że zdjęcia tej urody zupełnie nie oddają.


Komentarze

 1. Uwielbiam bonsai! Zwłaszcza styl bunjin. Szkoda, że nie ma zdjęć z yukatą, ja się pokazałam, to ty też możesz. :) Wrocław i Kraków mają dobrze, bo tam najczęściej są japońskie imprezy, a tu w stolicy to tyle co kot napłakał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ba... w mojej pipidówce mamy jeden mangowy konwent do roku i to tyle, jeśli chodzi o cokolwiek związanego z szeroko pojętą japońskością ;). Zdjęć w yukacie nie wrzucam nie z powodu krygowania się, ale dlatego, że ja robiłam zdjęcia i na przebranie się nie wystarczyło mi czasu, a koleżanka się krępuje ;). Uczciwie chciałam jednak zaznaczyć, że można było, a większość strojów była naprawdę śliczna :).

   Usuń
 2. Those are some really great photos. I love seeing all the weaponry. I've always been curious about the Bonsai trees. I wanted one at one point as I feel like it would be a nice way to kind of develop that calmness and focus.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My thoughts exactly - I couldn't stop staring at all the weapons there. Especially the naginata... but sais were also beautiful.
   I'm really bad when it comes to taking care of the plants, so I wouldn't even try with bonsai. Would be to painful to see it wither...

   Usuń
 3. Bonsai piękne. Chciałabym potrafić tak formować drzewka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze się nimi zachwycam, ale jestem z tych, co potrafią ususzyć nawet kaktus. Nie miałabym odwagi nawet ich tknąć ;).

   Usuń
 4. Beautiful photos of the event. I once had a bonsai, but it died unfortunately. But they are beautiful and very impressive, such a fine art!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you! The only bonsai I could have, would be an artificial one. I'm terrible with plants... So I'm only admiring other peoples talents :).

   Usuń
 5. Ależ świetna fotorelacja. I drzewka, i broń, i Wrocław. :)
  Miałam okazję wiedzieć kilka z tych bonsai na żywo jakiś czas temu, są piękne.
  Tematyka jak dla mnie bardzo, ale to bardzo interesująca. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :). Uwielbiam broń białą, trudno mnie było odciągnąć od tego stoiska. Szczególnie naginata była piękna... Bonsai podziwiam, ale z daleka. Wybitnie nie mam ręki do roślin ;).

   Usuń
 6. Jestem pełna podziwu i zachwycona bonsai!

  OdpowiedzUsuń
 7. O! trzeba było dać znać wcześniej, że będziesz we Wrocławiu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyjazd był dość spontaniczny, ale następnym razem odezwę się w tej kwestii wcześniej :). Chciałyśmy się jeszcze wybrać na wystawę kotów, ale na wszystko nie wystarczyło nam czasu. Niestety, nie mieszkam tak blisko Wrocławia jak bym chciała...

   Usuń
 8. bonsai frapuje nie od dziś :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Opowieści z mchu i nawłoci

Nieufność

Żegnaj, Vincusiu....